Duyuru

Yeni Veri Tabanları


Ebook Central


Ebook Central, 290.000’in üzerinde elektronik kitabın yer aldığı bir veritabanıdır. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. Son eklenen kitaplar ile birlikte DRM Free (sınırsız indirme) kitap sayısı 54.000 olmuştur.


ProQuest ABI/INFORM Complete


ABI/INFORM İşletme, Ekonomi, Muhasebe, Hukuk, Vergileme ve Yönetim konularında 40 milyon belge içermektedir. Bu belgelerin %90’ı makale olarak bulunmaktadır. Geri kalan %10 ise özetler ve diğer kaynaklara yönlendirme yapan linklerdir. ABI/INFORM içerisinde 8.600 yayın bulunmakta bu yayınların 4.500 adedi tam metin olarak yer almaktadır. ABI/INFORM, The Wall Street Journal, The Economist, ve The Financial Times yayınlarının tam metinlerinin ulaşılabileceği tek veri tabanıdır. 1916’dan günümüze yayınlanmış 40.000’nin üzerinde global şirket raporuna erişime imkan tanır. En güncel akademik görüşlere ilk erişen olmanız için ABI/INFORM; The National Bureau of Economic Research (NBER), Research Papers in Economics (RePEc), INSEAD, ve The Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) gibi kurumlardan 450.000’den fazla çalışma kağıdına erişiminize imkan tanır. Bunların yanı sıra ABI/INFORM ile dünya çapındaki en güncel ekonomi ve şirket durumları gözlemlenebilir, pazar araştırmalarına erişilebilir ve yönetim teknik ve stratejilerine erişilebilir.


O'Reilly Higher Education


O’Reilly Higher Education, 45.000'den fazla e-kitap ve 30.000 saatten fazla video, vaka çalışmaları, O’Reilly’nin global konferanslarındaki eğitimler, sesli kitaplar ve videoların yer aldığı bir platformdur. 200'den fazla yayıncının iş ve teknoloji ile ilgili en geniş e-kitap ve video içeriğine; Amazon, Google, IBM, Microsoft gibi bir kısmı Fortune 100 listesinde bulunan 5000 ‘i aşkın kurumdan 2.5 milyonun üzerinde profesyonel erişmektedir.


SOBİAD


Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 3000+ derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.


Hakkımızda

Sık Sorulan Sorular


Son Güncellenme Tarihi

25 Mart 2024 Pazartesi 13:13:44
Kullanım Haritası

İletişim

E-posta: kutuphane@beykent.edu.tr

Telefon: 444 1997

Sosyal Medya Bağlantıları

Web sitemizde gezinme deneyiminizi iyileştirmek, size kişiselleştirilmiş içerik göstermek, web sitesi trafiğimizi analiz etmek ve ziyaretçilerimizin nereden geldiğini anlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz.
Daha fazla bilgi için lütfen Çerez ve Gizlilik Politikası sayfasını gözden geçirin.
Tamam
Başa Dön